Mobirise Website Creator
logo ŁTA

grudzień 2020

Zapraszamy do pobrania kalendarza/tapety na komputer (każdy miesiąc oddzielnie) z pracami plastycznymi naszych podopiecznych
• dla ekranu 1920x1080 tutaj >
http://alzheimer-lodz.pl/kalendarz/2021LTA_1920x1080.zip

• dla ekranu 1024x768 tutaj >
http://alzheimer-lodz.pl/kalendarz/2021LTA_1024x768.zip

Zdobyliśmy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.
Certyfikat ten jest ważny przez okres 2 lat. Nr certyfikatu: 103
Po tym czasie poddamy się ponownej weryfikacji :-)

dobrywolontariat.pl
www.centerko.org
www.wolontariat.org.pl/lodz
www.korpussolidarnosci.gov.pl

listopad 2020

W związku z narastająca liczbą zachorowań od poniedziałku 9-go listopada nie przyjmujemy podopiecznych w Domu Dziennego Pobytu


Pracujemy natomiast zdalnie. 
Jesteśmy dostępni zarówno pod telefonami jak i w internecie.

Piszcie, dzwońcie i proszę obserwujcie naszą stronę, bo będziemy zamieszczać dużo ciekawych propozycji zajęciowych.

październik 2020

W związku z narastająca liczbą zachorowań Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie odwołuje wszystkie kwalifikacje u dr Anny Łuckiej oraz badania przesiewowe.

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy państwu oraz wszystkim Naszym bliskim zdrowia i wytrwałości w tych trudnych czasach.

 

wrzesień 2020

Wirtualny wernisaż prac podopiecznych ŚDS dla osób z chorobą ALzheimera


Od dzisiaj rozpoczynają się aukcje przedstawionych prac. Zachęcamy do wsparcia naszych działań abyśmy mogli nadal pomagać osobom z chorobą Alzheimera oraz ich opiekunom.


Zapraszamy Wszystkich naszych sympatyków oraz osoby chcące wspomóc nasze działania na licytację prac podopiecznych naszego domu na Facebooku.

https://www.facebook.com/AlzheimerLodz/posts/3413137698755635

Większość dzieł została namalowana zespołowo przez osoby chorujące na chorobę Alzheimera pod czujnym okiem terapeuty Wojciecha Górskiego. Na dole każdej pracy znajduje się numer przypisany do danego dzieła. Pod postem należy podać tylko numer pracy i proponowaną cegiełkę. Ze wszystkimi chętnymi będziemy kontaktować się w prywatnej wiadomości. Aukcja trwa do 15.10.2020

Wrzesień - Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera. Tegoroczna kampania informacyjna przebiega pod hasłem "Porozmawiajmy o otępieniu"

21 września - Światowy Dzień Chorych na Alzheimera przebiega w cieniu pandemii Covid-19


Pandemia COVID-19 zatrzymała wiele rzeczy na świecie, ale nie zatrzymała pozostałych chorób, w tym chorób otępiennych. Potrzeby pacjentów z otępieniem i ich opiekunów rodzinnych się nie zmieniły, a zapotrzebowanie na pomoc nie zmalało. Niestety w okresie lockdown’u instytucje zajmujące się problematyką otępień zostały w swych działaniach wyhamowane. Przez kilka tygodni dom dziennego pobytu dla osób z chorobą otępienną prowadzony przez Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie był zamknięty, a pomoc mogła być świadczona jedynie w formie telefonicznych dyżurów pełnionych codziennie przez pracowników Ośrodka. 


Obecnie środowiskowy dom samopomocy przy ul. Przybyszewskiego 111 jest ponownie otwarty dla wszystkich swoich stałych Uczestników. Niestety w dalszym ciągu zawieszone jest prowadzenie przez nasz Ośrodek grup wsparcia dla opiekunów, sobotnich świetlic dla chorych oczekujących na miejsce w domu dziennego pobytu, spotkań edukacyjnych i warsztatów z zakresu opieki czy dodatkowych imprez, które ŁTA organizowało w poprzednich latach (np. wernisaży prac naszych Podopiecznych czy przedstawień w domach kultury).


W związku z zaistniałymi ograniczeniami trzeba było szukać nowych rozwiązań, żeby jakkolwiek dotrzeć ze wsparciem do rodzin dotkniętych choroba otepienną. Osoby szukające pomocy czy informacji dotyczących choroby otępiennej, mogą dzwonić w godzinach pracy Ośrodka w celu uzyskania porady telefonicznej. Pracownicy starają się podpowiedzieć, co najlepiej byłoby w konkretnym przypadku zrobić. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej (www.alzheimer-lodz.pl), gdzie dostępne są m.in. gotowe do pobrania zeszyty ćwiczeń do pracy ze swoim podopiecznym, oraz naszego fanpage’a na Facebook’u, na którym regularnie publikujemy wszelkie informacje dotyczące pracy Ośrodka. 


W okresie lockdown’u uruchomiliśmy także facebook’owy cykl Q&A, czyli “pytań i odpowiedzi” z zakresu chorób otępiennych, który ma na celu pomoc opiekunom osób chorych w rozwiązywaniu codziennych problemów napotykanych w opiece, ale także podniesienie poziomu wiedzy na temat zespołów otępiennych w społeczeństwie. W Polsce żyje ponad 0,5 miliona osób ze zdiagnozowaną chorobą otępienną, a za niemal każdym chorym stoi zwykle przynajmniej jeden jego opiekun, a często i cała rodzina, której funkcjonowanie zostaje zmienione przez otępienie. Skala problemu jest więc ogromna, a wiedza o nim wśród Polaków wciąż zbyt mała. 


Ponadto, we wrześniu Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie wprowadza na stałe do swojego repertuaru badania przesiewowe w kierunku choroby otępiennej. Do tej pory badania takie przeprowadzane były zwykle dwa razy do roku w postaci jednodniowych akcji. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy zacząć świadczyć taką formę pomocy regularnie - raz w tygodniu badanie takie będzie wykonywał w Ośrodku psycholog. Jeżeli podejrzewacie Państwo, że u was lub bliskiej osoby rozpoczyna się zespół otępienny, możecie do nas zadzwonić i umówić się na badanie, które ma na celu potwierdzenie lub wykluczenie takiego podejrzenia, a w razie konieczności pokierowanie na dalszą, specjalistyczną diagnostykę. 


Wrzesień jest światowym miesiącem choroby Alzheimera, a dokładnie 21. września przypada Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Właśnie w tym wyjątkowym dniu ŁTA zamierza uruchomić internetowy wernisaż prac plastycznych wykonanych przez Podopiecznych środowiskowego domu samopomocy połączony z aukcją, na której będzie można te wyjątkowe dzieła kupić. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na dalsze funkcjonowanie Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Linki do wernisażu, na który serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy, będą dostępne na stronie internetowej i fanpage’u facebook’owym ŁTA. 

sierpień 2020

PROGRAM:

Część I 13:00 – 13:50

Powitanie – Barbara Imiołczyk, dyrektorka Centrum Projektów Społecznych w BRPO oraz Zygmunt Wierzyński, prezes Alzheimer Polska

Wystąpienie prof. Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich

Medyczne aspekty pozostawania w izolacji chorych na chorobę Alzheimera i ich opiekunów – prof. Maria Barcikowska, lekarz specjalista neurolog, neuropatolog oraz prof. Tadeusz Parnowski, lekarz specjalista psychiatra, psychogeriatra

Potrzeby chorych i ich opiekunów w trakcie pandemii – Zygmunt Wierzyński

Nowatorski projekt pilotażowy – Dzienne Domy Pobytu (DDP) dla osób starszych na pierwszym etapie choroby otępiennej, w tym choroby Alzheimera – Elżbieta Bogucka, zastępczyni dyrektora ds. społecznych Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej


Część II 13:50 – 14:15

Społeczne aspekty osób pozostających w DPS-ach, a działania NGO – dobra praktyka na przykładzie Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera – Maria Leszczyńska, prezeska

Dyskusja – pytania, komentarze internautów – moderowanie Łukasz Broniszewski, prezes Fundacji Stabilo


Część III 14:15 – 14:45

Społeczne aspekty chorych na chorobę Alzheimera i ich opiekunów pozostających w domach, a działania NGO – dobre praktyki na przykładzie Lubuskiego Stowarzyszenia Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych Chorobą Alzheimera oraz innych organizacji alzheimerowskich – prof. Grażyna Miłkowska, prezeska

Dyskusja – pytania, komentarze internautów – moderowanie Łukasz Broniszewski


Część IV 14:45 – 15:00

Podsumowanie i zakończenie – Mirosława Wojciechowska-Szepczyńska, Alzheimer Polska oraz Barbara Imiołczyk


Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy wejść na link:

https://us02web.zoom.us/j/86951257163

Konferencję można też śledzić na FB:

https://www.facebook.com/events/935401973629392/

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy.

Dotychczas nasze wrześniowe konferencje charakteryzowały się tym, że w różnych miejscach Polski były organizowane spotkania lokalne połączone online z konferencją w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Zapraszano na nie lokalne władze, instytucje publiczne, liderów organizacji społecznych, opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera, osoby chorujące, terapeutów. Spotkania te były okazją do zauważenia problemów i potrzeb rodzin dotkniętych chorobą Alzheimera oraz do rozmów na ten temat w kontekście lokalnym. (Nagrania z konferencji są dostępne na stronie rzecznika praw obywatelskich w zakładce choroba Alzheimera.)


W tym roku sytuacja związana z epidemią zmusiła nas do zmiany formuły.

O problemach osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin zaczęliśmy mówić już w czerwcu, organizując 3 webinaria stanowiące uzupełnienie tegorocznej konferencji:


Trudne sytuacje w opiece nad osobą z otępieniem,

16 czerwca 2020 > 


Jak powinna wyglądać dobra komunikacja w rodzinie z osobą żyjącą z chorobą otępienną, 23 czerwca 2020 >  


Problemy prawne opiekunów osób żyjących z chorobą otępienną,

30 czerwca 2020 >  


Podczas spotkania 3 września chcemy poruszyć aktualne kwestie wpływu pandemii na codzienne życie osób z chorobą otępienną i ich opiekunów, jakie skutki spowodowały ograniczenia kontaktów społecznych – izolacja osób chorujących i opiekunów. Wspólnie zastanowimy się jak udzielać wsparcia opiekunom przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa podopiecznym. Pokażemy przykłady jak można sobie radzić mimo pandemii. Porozmawiamy także o działalności organizacji społecznych alzheimerowskich w tym trudnym czasie.czerwiec 2020

Jak powinna wyglądać dobra komunikacja w rodzinie z osobą żyjącą z chorobą otępienną (webinarium)


W imieniu Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacji Stabilo serdecznie zapraszam na webinarium, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 23 czerwca 2020, o godz. 18:00.

 Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy wejść na link: 
https://us02web.zoom.us/j/89010213245

lub uczestniczyć w wydarzeniu na FB

https://www.facebook.com/events/3042816672471188/

 

Najbliższe spotkanie będzie drugim z cyklu trzech webinariów poświęconych osobom z chorobą otępienną i ich bliskim. Będziemy rozmawiać o zasadach i procesie komunikacji, potrzebie dostosowania przekazu do etapu choroby oraz jak ważna jest mowa ciała i kontakt fizyczny.

Temat zaprezentują Panie Ewa Drop i Izabela Cymer, przedstawicielki Stowarzyszenia Syntonia.

Webinarium będzie tłumaczone na polski język migowy.


Pierwsze webinarium o tym jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w opiece nad osobą z chorobą otępienną odbyło się 16 czerwca, a nagranie dostępne jest na youtube RPO pod linkiem: https://youtu.be/n2kHgtCmon0 

Osoby, które nie otrzymały odpowiedzi na swoje pytania odsyłam do opracowania Mirosławy Wojciechowskiej-Szepczyńskiej z ilustracjami Arkadiusza Krupy pt. „Otępienie (demencja) – najczęściej zadawane pytania” 

 

Na trzecim webinarium 30 czerwca też godz. 18.00, poruszymy kwestie prawne związane z zabezpieczeniem praw osób z chorobą otępienną, ich bezpieczeństwa ekonomicznego i społecznego. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem, Ewa Tułodziecka-Czapska

Centrum Projektów Społecznych Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

Tel. 22 55 17 985  /  INFOLINIA – 800 676 676

Poniedziałek 10.00 – 18.00

Wtorek – piątek 8.00 – 16.00

Połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych

Zawiadamiamy, że Dom Dziennego Pobytu zostaje otwarty 08.06.2020 roku dla podopiecznych.


Dodatkowo informujemy, że wszystkie inne aktywności tj. Grupy Wsparcia, Świetlica, spotkania dla opiekunów nadal będą zawieszone w związku z wytycznymi ministerstwa. Planujemy uruchomienie spotkań w miesiącu sierpniu, jeśli zagrożenie zarażeniem COVID-19 ulegnie zmianie.

maj 2020

Decyzja Wojewody Łódzkiego z dnia 8.V.2020 >

związana z czasowym zawieszeniem działalności, 

w terminie od dnia 11 maja 2020 r. do dnia 24 maja 2020 r.

kwiecień 2020

Polecenie wojewody z 24.IV.2020 >

o zamknięciu ośrodka do 10.05

57 KB


Ćwiczenia oddechowe >

61 KB

Jakub Onasza z żoną zapraszają do wspólnego śpiewania :-)

Czerwone jabłuszko

Przybyli ułani pod okienko

Gdzie strumyk płynie z wolna

Gdybym miał gitarę

Ach śpij kochanie

Polecenie Wojewody Łódzkiego o czasowym zawieszeniu działania >  

58KB

Czasowe zawieszenie działalności placówek na terenie województwa łódzkiego
w dniach 11-24 kwietnia 2020.


Artykuł Dominiki Gołąbek – logopedy Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego – Jak wspierać komunikację >

102 KB


Jak poprowadzić terapię zajęciową z podopiecznym w domu?

44 KB


„Ruch może zastąpić kazde lekarstwo, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu” 

prof. Wiktor Dega


Aktywny senior >

902 KB


Ćwiczenia kończyny górnej >

44KB

W chwili obecnego zagrożenia pandemią musicie Państwo pozostać w domu z waszymi podopiecznymi dlatego stworzyliśmy dla Państwa kolejne książeczki z ćwiczeniami.

Jeśli nie możemy być z bezpośrednio z Państwem, chcielibyśmy choć w taki sposób ułatwić i urozmaicić Wam przebywanie z Waszymi bliskimi.
Dodatkowo każda z osób pracujących w ośrodku jest do państwa dyspozycji telefonicznie.

Życzymy zdrowia.


Ćwiczenia stymulujące funkcje językowe i inne procesy poznawcze autorstwa Soni Cieślik >

poziom 1 (łatwy) 69,6 MB


Ćwiczenia stymulujące funkcje językowe i inne procesy poznawcze autorstwa Soni Cieślik >

poziom 2 (umiarkowany) 71,7 MB


Ćwiczenia stymulujące funkcje językowe i inne procesy poznawcze autorstwa Soni Cieślik >

poziom 3 (trudny) 73,1 MBTrening kognitywny dla seniora autorstwa Dominiki Gołąbek >

221 KB

Jak ćwiczyć?


● Najlepiej codziennie, maksymalnie po 30-45 min. Dobrze dostosować porę ćwiczeń do preferencji chorego. Jeśli Podopieczny danego dnia zdecydowanie nie ma ochoty na ćwiczenia - nie zmuszajmy go.


● Zadbajmy o “warunki wstępne”, np. dobre oświetlenie, ciche pomieszczenie, okulary, aparat słuchowy, wygodne dla chorego miejsce do siedzenia.


● Podopieczny może wymagać udzielania dodatkowych wskazówek - dopasujmy je do poziomu jego zaburzeń (dajemy najmniejszą konieczną podpowiedź tak, by jak najwięcej pracy było po stronie chorego).


● Pamiętajmy, że to nie egzamin! Celem nie jest jak najszybsze i wzorowe wypełnianie ćwiczeń, lecz wspólne, przyjemne spędzanie czasu w sposób pożyteczny dla chorego.


● Chwalmy chorego za wysiłek wkładany w próby wykonywania ćwiczeń, organizujemy treningi poznawcze tak, by chory wychodził z nich z poczuciem odniesienia sukcesu.


Zeszyty ćwiczeń zostały podzielone według stopnia trudności (dla otępienia lekkiego, umiarkowanego i głębokiego), co pozwala łatwiej dopasować je do aktualnych potrzeb Podopiecznego. Ćwiczenia te są jedynie propozycją, którą można modyfikować tak, by uwzględnić osobiste preferencje, możliwości i zainteresowania chorego. W razie wątpliwości warto skontaktować się ze specjalistą.

KORONAWIRUS – PLACÓWKI SENIORALNE

kilka porad dla osób prowadzących i personelu >


Autorami tekstu są:

Dr n. med. Jarosław Derejczyk - lekarz geriatra

Dr n.med. Iwona Markiewicz - konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa i opieki długoterminowej w woj. śląskim.

marzec 2020

Z przykrością informujemy, że wszystkie zajęcia, spotkania oraz świetlica są zawieszone do odwołania.


Więcej informacji na: 

www.lodzkie.eu >

Koronawirus a osoby starsze

Ulotka do pobrania >


Oto kilka powodów, dla których powinniśmy zachować szczególną ostrożność:

Wirus jest groźny szczególnie dla osób starszych. Jego zakaźność jest kilkukrotnie większa niż grypy. Śmiertelność gwałtownie rośnie po 60. roku życia, a u osób po 80 roku życia może wynosić nawet dziesięciokrotnie więcej niż u osób młodszych. Jest to związane z procesem starzenia, który zaczyna się ujawniać od 55. roku życia. Przez kolejne lata zachodzą w człowieku zmiany powodujące m.in. powolny wzrost podatności na choroby zakaźne i zmienia się odpowiedź układu immunologicznego na nowe infekcje. Im starsze płuca, tym wirus chętniej się w nich zagnieżdża. Osoby w zaawansowanym wieku często nie mają tak silnej gorączki jak ludzie młodzi. Najefektywniejszą ochroną przed infekcjami wirusowymi są szczepienia, a na przykładzie grypy wyraźnie widać, że bardziej potrzebne są u osób starszych. 

• Na szczepionkę na wirusa COVID-19 wciąż czekamy.

• Dzieci do 10. roku życia na koronawirusa chorują sporadycznie, a choroba nie ma u nich konsekwencji śmiertelnych.

• Młodzi ludzie mogą być nosicielami choroby i przechodzić ją skąpo objawowo lub bezobjawowo. Stanowią wówczas, przez okres około 14 dni, nieświadome zagrożenie dla starszych osób. To zjawisko jest szczególnie niebezpieczne w dużych miastach, gdzie korzysta się z komunikacji zbiorowej i ma miejsce natężenie kontaktów międzyludzkich w przestrzeniach publicznych. Z tego powodu osoby starsze powinny przebywać w swoich mieszkaniach i na otwartej przestrzeni, ale z ograniczeniem do minimum zbliżania się do innych ludzi, nawet do osób bliskich. 

• Krople wydzieliny, jakie padają na różne powierzchnie podczas kaszlu chorej osoby, są podstawową drogą transmisji infekcji. Jeśli zainfekowana osoba kaszle i kicha, wirus rozprzestrzeni się na odległość około 3 metrów. Wirus pozostaje żywy w powietrzu, bądź na powierzchniach na które spadnie, przez około 12 godzin. Może pozostać aktywny na dłoniach, biurku, stole, szklance, sztućcach, skórze, ubraniu przez 6 do 12 godzin. Do organizmu przenika drogą wziewną lub przez śluzówki (usta, przecieranie oczu).

• Odwołanie spotkań grupowych i ograniczenie wyjść z domu do bezwzględnie koniecznych, jest dla osób starszych najbardziej racjonalnym działaniem, aby zmniejszyć ryzyko i skalę zakażeń.

• Ryzyko zarażenia zmniejsza częste mycie rąk. Ręce należy myć przez co najmniej 30 sekund, pamiętając o dokładnym namydleniu miejsc między palcami, kciuków, wierzchu dłoni, nadgarstków. Można użyć wody i mydła lub/i preparatów odkażających. Pomocne jest też noszenie z sobą małych kieszonkowych pojemników zawierających alkohol do dezynfekcji dłoni, po kontaktach z powierzchniami dostępnymi publicznie, kiedy ich dotykaliśmy. 


Sugestie dla osób pracujących z seniorami:


• Bezpośrednie kontakty z dotykaniem należy ograniczyć do minimum, jak tylko jest to możliwe.

• Jeżeli wchodzimy do domu seniora ze środowiska zewnętrznego i mamy za sobą kontakty z większą liczbą nieznanych osób, profilaktycznie można zakładać maseczki twarzowe. Każda maska filtrująca powietrze, jeśli chroni usta i nos, ogranicza ryzyko potencjalnego kontaktu z wirusami. Zgodnie z zaleceniami WHO zawsze należy zakładać maskę jeśli mamy kaszel lub kichamy. Jeśli nie mamy maski, a kaszlemy lub kichamy, koniecznie używajmy chusteczki lub zgięcia łokcia – pamiętajmy, że wirusy na odzieży pozostają, a chusteczkę wyrzucamy.

• Osoby zdrowe, pracujące w przestrzeniach publicznych, mające kontakt z większą liczbą osób, przez zakładanie maski zmniejszają ryzyko zakażenia się wirusem 2019-nCoV.

• Jeśli robimy np. zakupy, to najlepiej zostawić je w przedpokoju, podczas gdy osoba starsza pozostaje w innym pomieszczeniu (min. 1,5 m od nas).

• Podczas odwiedzin seniora należy zachować dystans – siedzieć, rozmawiać w większej odległości niż zwykle (> 1,5 m). 

• Dopilnujmy aby osoba starsza pozostająca sama w domu, miała przy sobie telefon, żeby w razie problemów mogła szybko o tym kogoś powiadomić.

• Jeżeli dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia podopiecznego, należy umówić wizytę domową, a nie udawać się z chorym do przychodni.

Jeśli u nas pojawią się pierwsze objawy kaszlu, temperatury, osłabienia, pozostańmy w domu. Wychodzenie z takimi objawami do pracy czy na ulicę jest skrajnie nieodpowiedzialne.


Pięć punktów, które SENIOR powinien bezwzględnie przestrzegać:


• Unikać miejsc, gdzie są większe skupiska ludzi – dużych sklepów, przychodni, komunikacji miejskiej itp. 

• O zakupy poprosić rodzinę lub młodszych sąsiadów.

• Pić kilka łyków wody co 30 minut, żeby organizm był właściwie nawodniony. Należy unikać picia zimnych napojów i spożywania lodów.

• Po dotknięciu jakiejkolwiek powierzchni w przestrzeni publicznej (klamki, poręczy, przycisków w windach, bankomatach), koniecznie trzeba dokładnie umyć ręce mydłem lub zdezynfekować je płynem dezynfekcyjnym. Tak samo należy postąpić po wizycie listonosza - po odbiorze listu, paczki, emerytury/renty. 

• Zaleca się nie podawania dłoni, jeśli nie jest to konieczne. Należy powstrzymać się także od wszelkiej bliskości (uściski, pocałunki, przytulania).


[Materiał opracowany przez p. dr. Jarosława Derejczyka i p. Dagmarę Krzesińską – ekspertów z Komisji ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.]

31.03.2020
godz. 16.30
Grupa Wsparcia dla opiekunów w Pabianicach.

25.03.2020
godz. 16.00
Grupa Wsparcia dla opiekunów w Zduńskiej Woli.


21.03.2020
Świetlica dla osób oczekujących na miejsce w ośrodku.


16.03.2020
godz. 16.30
Grupa Wsparcia dla opiekunów wraz z warsztatami terapii zajęciowej dla podopiecznych w siedzibie ŁTA.


7.03.2020
godz. 11.00
Spotkanie dla opiekunów poprowadzi Monika Zwierzchowska starszy specjalista pracy socjalnej, koordynatorka Klubu Integracji Społecznej w MOPS w Łodzi.


4.03.2020
godz. 16.30
Grupa Wsparcia dla opiekunów w Zgierzu.

luty 2020

26.02.2020

godz. godz. 16.00
Grupa Wsparcia dla opiekunów w Zduńskiej Woli.


25.02.2020

godz. 16.30

Grupa Wsparcia dla opiekunów w Pabianicach.


17.02.2020

godz. 16.30

Grupa Wsparcia dla opiekunów w siedzibie ŁTA wraz z warsztatami terapii zajęciowej dla podopiecznych.


15.02.2020

Świetlica dla osób oczekujących na miejsce.


5.02.2020

godz. 16.30 

Grupa Wsparcia dla opiekunów w Zgierzu


1.01.2020

godz. 11.00 

Zebranie dla opiekunów, które poprowadzi adwokat pani Sylwia Brodniewicz-Drożdż i opowie państwu między innymi o procedurach ubezwłasnowolnienia.

styczeń 2020

20.01.2020

godz. 16.30–18.00

Grupa Wsparcia wraz z warsztatami terapii zajęciowej dla podopiecznych.


18.01.2020

Świetlica dla Osób oczekujących na miejsce w Ośrodku.


11.01.2020

godz. 11.00–13.00

Spotkanie dla opiekunów poprowadzi psycholog Sonie Cieślik.