grudzień 2018
Ukończyliśmy projekt Mikrogranty dla Seniorów (finansowany ze środków Miasta Łodzi i realizowany przez Centrum OPUS) tak więc wracamy do trybu 1 x w miesiącu.
listopad 2018
październik 2018
wrzesień 2018
Senior i jego rodzina
– budowanie kompleksowej i specjalistycznej opieki dla rodzin, w których jest osoba chorująca na chorobę otępienną,
– koordynacja opieki senioralnej,
– jak i gdzie szkolić opiekunów formalnych i nieformalnych w zakresie chorób otępiennych,
– jakiej pomocy potrzebują osoby chorujące, a jakiej ich opiekunowie.
Kampanie społeczne i edukacja
– jak nawiązać współpracę między jednostkami samorządowymi, a organizacjami pozarządowymi w organizacji sprawnej opieki dla osób chorujących i ich opiekunów, jeśli brakuje wystarczającego wparcia,
– jak edukować społeczeństwo w zakresie wiedzy na temat chorób otępiennych.
Otępienie dotyczy prawie 50 milionów ludzi na świecie, a nowy przypadek zachorowania pojawia się co 3 sekundy.
Na otępienie mogą zachorować również osoby poniżej 65 roku życia. Większa świadomość i zrozumienie otępienia pomagają walczyć z mitami i niezrozumieniem, na czym polega ta choroba.
Obecnie nie ma jeszcze takich leków, które mogłyby przywrócić zdrowie chorym, ale pomoc i terapie są dostępne w wielu krajach.
W Polsce, gdzie z powodu otępienia choruje ponad 500 tysięcy osób ( w tym ponad 300 tysięcy z powodu choroby Alzheimera), brakuje ośrodków diagnostycznych, stąd też rozpoznanie przyczyny otępienia nie jest łatwe, brakuje ośrodków wsparcia dla chorych i ich rodzin, a nieliczne domy dziennego pobytu, które są niezbędne, nie rozwiązują problemów, z którymi zmagają się osoby chore i ich opiekunowie. Organizacje alzheimerowskie, funkcjonujące w kilkudziesięciu polskich miastach, prowadzą działania edukacyjne i informacyjne, lecz nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb chorych i ich rodzin. W Polsce nie ma wszechstronnego systemu pomocy dla tej grupy chorych. Od lat organizacje alzheimerowskie apelują do władz o wdrożenie Polskiego Planu Alzheimerowskiego, który zapewniłby wczesną diagnozę, odpowiednie leczenie i dostęp do opieki instytucjonalnej i wsparcia dla chorych w ich własnych domach.
Z okazji Światowego Miesiąca Alzheimera zapraszamy na bezpłatne badania przesiewowe w dniu 29.09.2018 w godzinach 10.00–14.00
które będą przeprowadzali lekarze psychiatrzy reprezentujący MEDArt Centrum Psychiatrii i Psychoterapii w Łodzi.
Zapisy na badania przyjmujemy pod numerem tel.: 42 681 24 32.
sierpień 2018
lipiec 2018
czerwiec 2018
maj 2018
kwiecień 2018
marzec 2018
Z wielką radością zawiadamiamy, że Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie zostało wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.10/00047/2018.
Jako profesjonaliści szkolimy opiekunów formalnych i nieformalnych w zakresie opieki oraz pracy terapeutycznej z osobami chorującymi na chorobę Alzheimera i inne choroby otępienne.
luty 2018
styczeń 2019
PIT-40A wystawiany jest przez organ rentowy automatycznie, zatem nie ma obowiązku składania jakiegokolwiek dodatkowego wniosku w tej sprawie.
Organ przesyła deklarację do podatnika oraz do urzędu skarbowego do końca lutego 2018 r.
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40 roczne rozliczenie podatkowe.
W oświadczeniu podatnik wskazuje KRS oraz cel szczególny,
na jaki chce przekazać 1% podatku wynikającego z rozliczenia sporządzonego przez organ ZUS.
Podatnik może również wyrazić zgodę na podatnie organizacji pożytku publicznego swoich danych osobowych – celem poinformowania jej o tym,
kto przekazał na jej rzecz 1% podatku.
AI Website Generator